Zostań mistrzem sztuki radiowej w Galerii Wileńskiej
Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, w Galerii Wileńskiej odbędą się kolejne warsztaty dla dzieci z cyklu „Zostań praskim mistrzem”. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie sztuka radiowa.

Galeria Wileńska przygotowała nowe wydarzenie dla małych miłośników sztuki. W sobotę, 14 kwietnia, od 12:00 do 18:00, dzieci będą na zajęciach z serii „Zostań praski mistrzem” poznawać tajniki sztuki radiowej.

W programie warsztatów, prowadzonych przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, zaplanowano wiele interesujących zajęć. Każdy będzie mógł poczuć się gościem radiowym i udzielić wywiadu dziennikarzowi RadioPraga.pl. Z zebranych materiałów powstanie reportaż, który będzie można usłyszeć w czwartkowej Praskiej Audycji Sąsiedzkiej. Uczestnicy nagrają słuchowisko na podstawie gotowego scenariusza, a potem będą mogli je przesłuchać i otrzymać jego nagranie, wysłane na adres e-mail rodziców. Dzieci będą też wymyślać własny slogan radiowy, aby następnie wykonywać na jego podstawie plakat. Główną atrakcją wydarzenia będzie gra „Stwórz studio radiowe”, podczas której dzieci będą "meblowały" studio radiowe, korzystając z gotowych elementów. Mali radiowcy będą mogli również uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami.

Do tej pory odbyły się już warsztaty poświęcone sztuce malarskiej i florystycznej. Przed nami jeszcze wiele dziedzin sztuki do zgłębienia – użytkowa, rzemieślnicza, muzyczna i fotograficzna. Odbędzie się także wydarzenie poświęcone Wiśle. Informacje o terminach eventów będą pojawiały się na bieżąco na stronie galeriawilenska.pl i na fanpage’u Galerii Wileńskiej na Facebooku.

***

Galeria Wileńska składa się z dwóch części: pierwsza to trzy poziomy galerii handlowej oraz znajdujące się nad nią dwa piętra nowoczesnej powierzchni biurowej. W drugiej części mieści się hipermarket oraz trzypoziomowy parking dla Klientów. Wielkomiejskiego charakteru nadaje hol, z którego roztacza się widok na wnętrza, oświetlone naturalnym światłem przenikającym przez przezroczystą kopułę i świetliki. Sercem Galerii jest część gastronomiczna, bowiem właśnie z niej można oglądać wszystkie kondygnacje. Wśród sklepów i lokali obecnych na terenie Galerii Wileńskiej znajdują się takie, jak: Sephora, Reserved, Bershka, Stradivarius, Flying Tiger, Starbucks, Kiko czy Empik.

Galeria Wileńska aktywnie uczestniczy w życiu Pragi i angażuje się w szereg zintegrowanych działań, od lat prowadzonych na prawym brzegu Wisły. Dyrekcja obiektu organizuje wystawy fotograficzne i warsztaty edukacyjne przy współpracy z partnerami: fundacją Serduszko dla Dzieci, Szkołą Podstawową nr 73, a także z Teatrem Powszechnym, Warszawskim Ogrodem Zoologicznym i wieloma innymi instytucjami.

Galeria Wileńska wspiera również inicjatywy kulturalne – co roku włącza się w niezwykłe imprezy, organizowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Cyklicznie wydaje również Magazyn Wileńska, stanowiący unikalne połączenie tematyki o modzie i stylach z treścią dotyczącą życia warszawskiej Pragi. Ideą periodyku jest zbudowanie trwałej więzi z mieszkańcami i miłośnikami prawego brzegu Wisły.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież