Międzysektorowa współpraca na rzecz młodych

Unibail-Rodamco, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i realizatorzy projektu Wsparcie w Starcie połączyli siły, aby wesprzeć młodych ludzi w dążeniu do samodzielności, ponoszeniu kompetencji zawodowych oraz wejściu na rynek pracy. W maju 2018 roku już po raz drugi realizowany jest program „Pracuj z nami”

W maju 2019 r. startuje 2. edycja programu „Pracuj z nami” realizowanego przez firmę Unibail-Rodamco, we współpracy z najemcami, w 2 warszawskich centrach handlowych – w Galerii Wileńskiej i Galerii Mokotów. Celem inicjatywy jest podniesienie kompetencji zawodowych młodych ludzi w wieku od 18 do 30 roku życia oraz wsparcie ich w wejściu i utrzymaniu się na rynku pracy. 

Program składa się z trzech etapów – spotkań rekrutacyjnych, które wyłonią najbardziej zaangażowanych, warsztatów z zakresu poszukiwania pracy, efektywnej komunikacji, obsługi klienta i zarządzania osobistymi finansami oraz wielkiego finału – targów pracy w centrach handlowych, które odbędą się 24 maja i będą okazją do spotkania się i porozmawiania bezpośrednio z pracodawcami. Na młodych ludzi czeka zatrudnienie w restauracjach, lokalach handlowych, recepcji oraz jako wsparcie zaplecza logistycznego, ochrony oraz serwisu sprzątającego. Proces rekrutacji oraz szkolenia realizowane są we współpracy z wolontariuszami z Unibail-Rodamco. 

Partnerami merytorycznymi projektu są Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci oraz konsorcjum organizacji prowadzących projekt dla młodych dorosłych w wieku 16-26 lat – Wsparcie w Starcie. Działania wspiera również m.st. Warszawa poprzez swoją jednostkę Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”. Wśród patronów medialnych „Pracuj z nami” znajdują się miejskie studio telewizyjne Młodzieżowa.tv oraz internetowe RadioPraga.pl. 

Cała akcja jest przykładem niezwykle udanej i przemyślanej akcji CSR i wynika z zainteresowania firmy rozwojem i wsparciem społeczności lokalnych zamieszkujących obszar w okolicach prowadzonych przez Unibail-Rodamco galerii handlowych. 

„Pracuj z nami” to polska wersja społecznego programu „UR for Jobs”, wdrażanego w kilku europejskich krajach. W zeszłym roku program objął 15 centrów handlowych, w tym także Galerię Wileńską. W ubiegłorocznej edycji targów pracy wzięło czynny udział 43 kandydatów programu „Pracuj w Wileńskiej”. Spotkania poskutkowały podpisaniem aż 29 umów o pracę, co dało warszawskiej Galerii najlepszy wynik w całej europejskiej Grupie.

W 2017 roku w 15 krajach w ramach programu „UR for Jobs”, we wszystkich regionach, w których operuje Unibail-Rodamco, 441 młodych osób uzyskało łącznie 18 000 godzin szkoleń. 56% uczestników, czyli aż 250 osób, znalazło zatrudnienie albo rozpoczęło naukę, która pozwoli im uzyskać odpowiednie kwalifikacje. To ważna inicjatywa społeczna, gdyż obecnie w Europie aż 20% młodych ludzi do 25. roku życia pozostaje bez pracy. Docelowo, do końca 2020 roku, program „UR for Jobs” ma być wdrożony we wszystkich centrach handlowych Unibail-Rodamco, których w całej Europie jest 67. Założeniem projektu jest stwarzanie co roku aż 1 000 nowych miejsc pracy.

Rekrutacja do tegorocznej edycji „Pracuj z nami” trwa do 11 maja. Więcej informacji można uzyskać na stronach Galerii Wileńskiej i Mokotów oraz na fanpejdżu Wsparcie w Starcie fb.com/SposóbNaSamodzielnosc. 
Relację z konferencji otwierającej program „Pracuj z nami” można zobaczyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=lWquxJcyBFs&t=5s

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież