Na przełomie maja i czerwca 2019 r. na warszawskiej Pradze odbywają się warsztaty fotograficzne, podczas których dzieci w wieku 9-11 lat pod okiem doświadczonych fotografów i fotoedytorów fotografują swoje podwórko i zorganizują wernisaż wykonanych przez siebie zdjęć. 

Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznają techniki fotografowania, ale również aspekty pracy fotoreportera, który dokumentuje ciekawe i ważne sytuacje z życia codziennego. Tego rodzaju fotografia wymaga od fotografa zmysłu obserwacji, oceny sytuacji, maksymalnego zaangażowania emocjonalnego oraz własnego odniesienia się do fotografowanego momentu, miejsca czy osoby. Intencją projektu jest wybór przez dzieci miejsc, w których często lubią bywać oraz osób, z którymi lubią spędzać czas. Dzieci niejako zostaną przewodnikami po własnym podwórku.
- Praga jest piękna, ale bywa też nieprzyjazna. W trakcie warsztatów chcę, by dzieci fotografowały miejsca, w których czują się dobrze, gdzie się wychowują i bawią. Sfotografują także osoby, które pozytywnie im się z Pragą kojarzą - mówi Marta Rybicka, organizatorka warsztatów.

Warsztaty prowadzi Marta Rybicka – fotograf dokumentalny, podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019. Gośćmi specjalnymi są: Sławomir Kamiński – fotoreporter Gazety Wyborczej, autor ZDJĘCIA ROKU w GRAND PRESS PHOTO 2019, Paweł Pogoda – grafik, fotoedytor, Artur Pawłowski – fotograf prasowy, członek ZPAF.

Wernisaż zdjęć odbędzie się 18 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na dziedzińcu kamienicy przy ul. Szwedzkiej 6 (siedziba Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci). Dzieci same rozwieszą na Pradze plakaty, same też będą zapraszać swoich sąsiadów, rodziców i rówieśników na wystawę.

Projekt rewitalizacyjny w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
 
Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, które na co dzień opiekuje się uczestnikami warsztatów oraz Służewski Dom Kultury.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież