Fundacja Zaczyn organizuje projekt dla seniorów, który otwiera nowe możliwości przed starszymi mieszkańcami Warszawy. 

Senior Obywatel? Społecznik? Edukator? Dziennikarz? Kronika? Wyborca? Osoba 60 + może się spełniać w wielu odpowiedzialnych rolach i wpływać na swoje otoczenie.

Niestety nie zawsze jest to takie proste. Każdemu z nas może brakować wiedzy, odwagi czy czasu. Warto jednak spróbować i włączyć się do działań publicznych. Satysfakcja z ich prowadzenia jest ogromna.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Zdaniem Seniora”, którego celem jest włączenie głosu osób starszych do debaty publicznej oraz wzmocnienie kompetencji niezbędnych do zmieniania lokalnych społeczności.

Projekt dotyczy zwłaszcza Pragi oraz Śródmieścia, ale do udziału w nim zapraszamy wszystkie osoby, którym leżą na sercu sprawy Warszawy, własnej grupy pokoleniowej oraz zmieniania otoczenia na lepsze. Na te wszystkie sprawy mamy wpływ!

Jakie korzysći z udziału w projekcie?

- wzbogacisz swoją wiedzę o działaniu instytucji publicznych, samorządu lokalnego, organizacji pozarządowych, grup obywatelskich oraz mediów lokalnych
- dowiesz się jak w praktyce kształtowana jest debata publiczna i jak zapadają decyzję oraz jakie narzędzia mogą stosować obywatele by wpłynąć na kształt rzeczywistości społecznej.
- zapoznasz się z działaniem osób i organizacji, które skutecznie wpływają na funkcjonowanie stolicy oraz inspirują innych do pracy na rzecz wspólnych spraw.
- weźmiesz udział w rozwijaniu pasjonującego projektu dziennikarstwa obywatelskiego, w ramach którego powstanie internetowy serwis informacyjny, gazeta drukowana, serial internetowy.
- zapoznasz się z innymi osobami chcącymi aktywnie działać w swoje lokalnej społeczności. Razem będziecie sprawniej i skuteczniej działać.

Dla kogo i gdzie te warsztaty? 

Zapraszamy na kilkadziesiąt działań od stycznia do września 2014 roku. Zapisz się do projektu i weź udział w wybranych przez siebie spotkaniach, szkoleniach, seminariach, pokazach. Wszystkich chętnych zapraszamy również do stworzenia redakcji senioralnego serwisu, dzięki któremu mieszkańcy i mieszkanki Warszawy dowiedzą się jakie jest zdanie osób 60+ w poszczególnych sprawach.

W środy o godzinie 11.00 spotykamy się w Śródmieściu w „Warsztacie” przy Placu Konstytucji 4 (sto metrów od Biblioteki na Koszykowej). 
Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia już w środę 8 stycznia 2014!

W czwartki o godz. 11.00, spotykamy się na Pradze w Bibliotece im. ks. J. Twardowskiego, ul. Skoczylasa 9, na przeciwko Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia już w czwartek 9 stycznia 2014!

W projekcie nie ma rejonizacji, a tematy zajęć na Pradze i w Śródmieściu będą zazwyczaj różne. Można więc brać udział w zajęciach w obu miejscach.

Gdzie po informacje? Jak się zapisać?

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o projekcie to zapraszamy do odwiedzenia strony www.zaczyn.org oraz do wysłania wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji można zaczerpnąć również w obu miejscach naszych spotkań lub przyjść bezpośrednio na dowolne odbywające się wydarzenie.

Do Państwa dyspozycji jest też numer telefonu komórkowego - można dzwonić o każdej porze, jak również wysłać sms-a z prośbą o zatelefonowanie do Państwa. Numer telefonu koordynatora projektu, Przemysława Wiśniewskiego, to 534-701-114

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież