Szanowni Członkowie i Prezydium Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego Praga Północ,

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci współtworzy wraz z Klubem Alternatywnym (Caritas DWP), Stowarzyszeniem Q Zmianom, Stowarzyszeniem GPAS oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Praga Północ konsorcjum realizujące Projekt Lokalnego Systemu Wsparcia TUPRAGA WAW PL na obszarze tzw. Nowej Pragi.

Chcielibyśmy zaprezentować założenia naszego projektu a także zaproponować możliwość publikacji materiałów konsultowanych przez Członków DKDSu na powstającym w ramach projektu portalu dziennikarskim dotyczącym Pragi Północ (tupraga.waw.pl).

W załączeniu przesyłam opis założeń naszego projektu oraz listę proponowanych w jego ramach form pomocy. Zależy nam bardzo, aby działania pomocowe na Pradze Północ były jak najbardziej efektywne, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy.

Proponujemy także rozważenie propozycji zamieszczania wszelkich materiałów DKDS Praga Północ na naszym portalu – dzięki temu internetowe konsultacje propozycji ogłoszeń konkursowych, dokumentów i materiałów nad którymi odbywa się praca byłby cały czas dostępne pod jednym adresem w internecie. Możliwość komentowania zamieszczanych artykułów pozwoliłaby także na wymianę poglądów pod dokumentami i łatwe śledzenie pojawiających się opinii. Istnieje też możliwość rozbudowania modułu dotyczącego tych zagadnień. Istnieje też możliwość publikacji w artykułach załączników, które będą plikami do pobrania. 

Zaletą takiego rozwiązania byłaby jawność i przejrzystość opinii i konsultacji zgłoszonych teksów, dokumentów, pomysłów, wniosków i publikowanych podsumowań, a także pełna kontrola nad zamieszczanymi dokumentami (mimo, że portal powstaje na potrzeby projektu, to pełna kontrola nad jego treścią jest w rękach działających od wielu lat na Pradze NGOsów).

Istnieje oczywiście możliwość, abyśmy razem z młodymi uczestnikami projektu publikowali materiały z przesłanych dokumentów, albo udostępnili taką możliwość wyznaczonym osobom z Komisji.

Powyższą propozycję zamieszczamy także na portalu i zachęcamy do jego współtworzenia.

Idea powstania strony www.tupraga.waw.pl zakłada współtworzenie jej zawartości przez członków praskich NGOsów, młodzież w ramach zajęć dziennikarskich a także przez wszystkich chętnych mieszkańców. Zapraszamy do zgłaszania takiej chęci na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jednocześnie informujemy, że trwają prace nad powstaniem internetowego www.radiopraga.pl. Mamy już potrzebny sprzęt, powstaje strona internetowa radia a zespół zapaleńców pracuje nad stworzeniem ramówki i założeń programowych. Spotkania odbywają się w Praskiej Światotece (wejście z rogu budynku na skrzyżowaniu Szwedzkiej i Stalowej) w każdy poniedziałek o 18.00. Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych (niekoniecznie z doświadczeniem w tym zakresie. Planujemy zorganizować szkolenia, które pomocą amatorom w podjęciu dziennikarskich wyzwań (nie tylko w radiu, ale także na portalu). W najbliższym czasie będą to zajęcia z emisji głosu, dykcji, a także otwarte zajęcia dziennikarskie: filmowe, fotograficzne i z pisania tekstów do publikacji w internecie i prasie drukowanej (od 3 lat wydajemy kwartalnik Zupełnie Inny Świat dostępny w EMPIKach w całej Polsce).

Jarosław Adamczuk, koordynator projektu, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 504 30 30 80

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 Olga W-Trzeciak 2014-02-05 12:23
Jesteśmy zachwyceni Państwa propozycją! Czekamy z niecierpliwości ą na zamieszczenie protokołu ze styczniowej komisji :roll:
Cytować