W Wigilię dnia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, spotkaliśmy się w gronie sąsiadów i spędziliśmy wieczór przy tradycyjnych wróżbach, muzyce zespołu Zawołany Skład Weselny, sąsiedzkich smakołykach i praskich potrawach przygotowanych przez restaurację Pod Karpiem. Wydarzenie było kolejnym spotkaniem realizowanym w ramach Pikników sąsiedzkich w projekcie "Spotkajmy się na rogu". 

Andrzejki możemy uznać za udane z wielu powodów. Po pierwsze - zostały zoganizowane dzięki wspólnemu wysiłkowi sąsiadek, Praskiej Światoteki i restauracji. Sąsiadki przygotowały zimne przekąski - od sałatek po pyszne ciasta, a restauracja zadbała o to, żeby każdy z imprezowiczów mógł zjeść coś na ciepło. 

Pani Halina z restauracji: "Przygotowaliśmy pierogi - w wersji mięsnej i z kapustą i grzybami. Nie ukrywamy, ze jest to jedno z naszych dań popisowych. Pierogi przygotowujemy własnoręcznie z produktów lokalnych i świeżych. Takie potrawy są najsmaczniejsze. Bardzo cieszymy się, że taka impreza jest u nas. Kiedyś takie potańcówki z muzyką na żywo odbywały się tu częściej. Przychodziło dużo osób - lokalnych i z całej warszawy - i bawiliśmy się  do rana. Kilka lat temu, jedna organizacja miała projekt i pieniądze na takie potańcówki, niestety kiedy pieniędzy zabrakło nie mogliśmy sami tego dalej kontynuować. Dobrze, że takie wydarzenie znów zostało tu zorganizowane. Ma szansę pobudzić sąsiadów do życia. Dziś jest tu dużo dzieci, trochę dorosłych. Jak widać wszyscy mogą razem się bawić, młodzież też dobrze tańczy przy takiej dawnej muzyce"

Film z imprezy dostępny jest na YT Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci https://www.youtube.com/watch?v=9BVsMD8Wi0k 

Rozmowa została przeprowadzona w ramach projektu Spotkajmy się na rogu, realizowanego przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i współfinansowanego z m.st. Warszawy.  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież