Żywa Galeria Stalowa 52 zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy malarstwa Marcina Kędzierskiego „Spacerkiem”.

W trakcie wernisażu z autorskim muzycznym komentarzem do prac plastycznych wystąpi Wojtek Makowski, muzyk jazzowy, kompozytor, producent muzyczny (Triomaku, Ballady i Romanse). W Żywej Galerii wystąpi jako DJ, operując gatunkami muzycznymi takimi jak ambient, ECM jazz, czy downtempo i chillout. Całość muzycznej oprawy będzie wysmakowana i dopasowana do wernisażu, specjalnie po to, żeby spotęgować efekt wyjątkowych obrazów Marcina Kędzierskiego.

My, mieszkańcy dużego miasta żyjący na co dzień w nieustannym pośpiechu, przynaglani obowiązkami pokonujemy, bariery i odległości poruszając się w tłumie podobnych nam. W drodze do pracy, do domu, do sklepów lub urzędów, wszędzie przemieszczamy się tymi samymi utartymi szlakami w metrze, samochodzie, tramwaju czy autobusie. Wszędzie tam skazani jesteśmy na podobny los: bierne, jednostajne oczekiwanie. Mało kto już podziwia nawet widoki za oknem, zaśmiecone tonami reklamowej makulatury. Wolimy raczej gapić się w ekrany smart fonów, bezwiednie przewijając kciukiem kolejne odsłony internetowego pseudo-światka. A wystarczyłoby czasem niewiele, wysiąść z autobusu, przesiąść się na rower, skręcić nieoczekiwanie w nieznaną wcześniej uliczkę. Warto nadrobić drogi, żeby zauważyć inny świat. Poobserwować nawet w biegu ludzi na ulicy, w parku czy nad rzeką. A tam znajdziemy rzeczy, których nie zastąpi nam najlepsza nawet przeglądarka i najmodniejszy serwis społecznościowy. To tam chodzą prawdziwi bohaterowie rzeczywistości. Tu nie ma błahych spraw i nudnych tematów. Świat jest tu piękniejszy i o niebo ciekawszy nawet w fatalną pogodę. Byle kundel na ulicy, ławeczka, murek za krzakami, to gotowa scenografia do najlepszych opowieści. Dziewczyna na rowerze, lekko przemierzająca krajobraz to widok często zjawiskowy. Nawet sylwetka listonosza w bramie kamienicy zapowiada miły dzień, a pomiędzy obcą parą na ulicy rozgrywają się sceny, o jakich nie śnili najlepsi reżyserzy i scenarzyści. Może nawet śnili, ale czy udało im się je przedstawić tak jak w rzeczywistości ? Idźcie na spacerek i przekonajcie się sami.


Marcin Kędzierski - ukończył studia w Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskał w Pracowni Plakatu profesora Mieczysława Wasilewskiego. W latach 1997-1998 tworzył gościnnie na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Leona Tarasewicza. Otrzymał wyróżnienie za obraz pt: Oczekiwanie-czerwone na 36 Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Bielska Jesień 2003. W 2008 r. otrzymał wyróżnienie za obraz Pod Blokiem w konkursie Obraz Przestrzeni Publicznej w Poznaniu. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego – Warszawski Pejzaż 2014 w kategorii Osobliwości Warszawy za obraz Brzeska 12. W tym samym konkursie zajął również 3 miejsce w kategorii Historia Warszawy za obraz „Pożegnanie Pary Prezydenckiej” Brał udział w wystawach z cyklu Supermarket Sztuki w latach 2001, 2002 ( galeria DAP OW ZPAP). Ważniejsze wystawy: Pamięć.Rejestry i terytoria.MCK Kraków 2014, Figuranci-CSW Poznań 2002, Obrazy Miasta – UW 2003, Miejsce Zamieszkania-Galeria Bałtycka w Ustce 2005. Wystawy zagraniczne w Austrii i na Węgrzech.3

Wystawy indywidualne:
2015 - Fin de siècle, Otwarta Pracownia, Kraków
2010 - Otwarty Garaż, Ludna 9, Warszawa
2009 - Marcin Kędzierski i Sándor Krisztián, Galeria Platán, Budapeszt
2008 - Miejsce Zamieszkania, Galeria Sandhofer, Innsbruck
2007 - Miejsce Zamieszkania, Salon Sztuki, Warszawa
2005 - Miejsce Zamieszkania, Galeria Bałtycka, Ustka
2003 - Podziemie, Galeria Schody, Warszawa
2003 - Obrazy Miasta, Galeria Zakręt, Warszawa

Strona www artysty:
http://marcin-kedzierski.com/

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 30 listopada (czwartek) 2017
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Artbistro Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Wystawa czynna do: 10 stycznia 2017
Kurator wystawy: Anna Madejska

Organizatorzy:

Żywa Galeria
http://www.stalowa52.pl/wernisaze
https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

Galeria Uległa
http://galeriaulegla.pl/
https://www.facebook.com/galeriawruchu/

Patroni:

Łyk Kultury
http://lykkultury.pl/
https://www.facebook.com/lykultury/

ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
http://www.artmakers.pl/
https://www.facebook.com/pl.artmakers/

link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/153011218650779/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież