Opowieści improwizowane Rozdział V

3xP: Poprawski, Pospieszalski, Paulski

24 listopada w kawiarni Między Wierszami będziemy mogli posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez struny gitary, głębokie brzmienia kontrabasu i śpiewny dźwięk saksofonu. Podczas piątego spotkania z cyklu „Opowieści improwizowanych” zagrają nietuzinkowi muzycy młodego pokolenia polskiego jazzu.

 

- „Udało nam się zaprosić do wspólnego koncertu muzyków, którzy potrafią wciągnąć słuchacza w swoje muzyczne opowieści jak nikt inny. Na saksofonie zagra Łukasz Poprawski, który współpracował m.in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim czy też Michałem Urbaniakiem.  Na kontrabasie będzie nam towarzyszyć Franciszek Pospieszalski. Wydana przez niego w tym roku płyta z pogranicza jazzu, improwizacji i muzyki klasycznej odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Dla każdego z nas improwizacja i swoista uporządkowana swoboda tworzenia muzyki na żywo jest jednym z ważniejszych elementów życia. We trójkę przeniesiemy słuchacza w świat naszych autorskich kompozycji zaaranżowanych na kameralny skład instrumentalny. Co więcej, część utworów została specjalnie skomponowana na to wydarzenie i będzie miała swoją premierę w Między Wierszami – mówi Jakub Paulski, gitarzysta i pomysłodawca projektu Opowieści Improwizowanych.

Opowieści Improwizowane to otwarte dla publiczności spotkania muzyków, których spoiwem jest improwizacja. Każdy z muzyków poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazuje publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje. Do tej pory w ciągu poprzednich Opowieści na spotkania gościli m.in.: skrzypek Jakub Wosik, gitarzysta Mikołaj Poncyliusz oraz wokalista Rafał Iwański. Cykl Opowieści Improwizowanych jest współfinansowany przez Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

 

24 listopada,

godz. 19:30            

wstęp wolny

Księgarnia Między Wierszami, ul. Grochowska 288

https://www.facebook.com/events/128399534508760/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież