Zapraszamy na dzisiejszy spektakl KANDYDAT w wykonaniu Teatru Podaj Dalej.

06.06.2017, godz. 18.00 – Dom Kultury Praga / ul. Dąbrowszczaków 2 – wstęp wolny.

kandydat 

 

KANDYDAT
„Chcemy bawić i skłaniać do refleksji, nie krytykując konkretnych osób ani poglądów politycznych, czy życiowych. Mamy nadzieję, że dzięki spektaklowi widzowie postawią sobie ważne pytania, dotyczące odpowiedzialności za władzę, a to skłoni ich do głębszej refleksji na temat kraju, życia, wartości człowieka” – mówi reżyser spektaklu - Witold Bieliński.

 

Sztuka „Kandydat” w satyryczny sposób pokazuje drogę do Pałacu Prezydenckiego. Zainteresuje ona zarówno fanów polityki, jak również osoby spragnione humorystycznego spojrzenia na mechanizmy rządzące obecnym światem. To współczesny spektakl pisany dla konkretnych aktorów, którzy poprzez satyrę chcą obnażyć niedoskonałości obserwowanej rzeczywistości.

Ciekawostką jest fakt, że napisany ponad cztery lata temu tekst z każdym miesiącem zyskuje na aktualności.

Afery i żarty, które jeszcze niedawno były political-fiction, dziś są naszą codziennością. Każde niemal zdanie w spektaklu jest obecnie znaczące.

Teatr Podaj Dalej rozpoczyna dyskusję na temat powodów, dla których ludzie dążą do władzy, jak i skutków ich decyzji.

 

Spektakl był już zagrany prawie 40 razy w różnych miastach Polski i cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Opis sztuki:

Seweryn Wysocki (Kandydat) to prosty i uczciwy człowiek, dla którego największą wartością w życiu jest pomoc innym ludziom. Olbrzymie poparcie w lokalnej społeczności bohater zyskuje dzięki swojej ofiarności podczas powodzi (otrzymane z ubezpieczenia pieniądze przeznaczył na cele społeczne). Jego sukces i sławę postanawiają wykorzystać  przedstawiciele środowiska medialnego – dziennikarka 
i specjalista ds. wizerunku. Aby zaistnieć w świecie wielkiej polityki, wciągają Seweryna w sieć ludzkich manipulacji, które mają doprowadzić Kandydata do upragnionego stanowiska. Kampania wyborcza rusza, a zwykły obywatel staje się jednym z trybów machiny Państwa, gdzie aby przetrwać trzeba się rozpychać obiema rękami, co dla Kandydata z jego wartościami może się okazać pyrrusowym zwycięstwem.

 

Reżyseria – Witold Bieliński

Tekst - Magdalena Mroszkiewicz

Muzyka – Tomasz Bieliński

Scenografia i kostiumy - Beata Dąbska

Charakteryzacja: Justyna Zaranek

 

Obsada:

Kandydat - Jarosław Gruda

Dziennikarka - Magdalena Mroszkiewicz

PR-owiec - Bartosz Dermont.

 

Spektakl trwa około 1,5 godziny.

 

Teatr Podaj Dalej powstał w czerwcu 2014 roku z inicjatywy aktorów biorących udział w spektaklu „Kandydat”. Komedia jest dla nich nośnikiem porozumienia i dialogu z widzami. Artyści nie chcą nikogo ośmieszać w swoich spektaklach, ale w żartobliwy sposób pokazywać absurdy świata. W końcu poprzez śmiech łatwiej jest mówić o sprawach trudnych. Uważają, że sztuka powinna stawiać trudne pytania, na które widz skłonny jest szukać odpowiedzi. Teatr Podaj Dalej chce inicjować dyskusję, która wpłynie na zmianę zachowań jednostki ludzkiej.

Jako swoje motto przytaczają słowa Louisa de Funes, że „ śmiech jest dla duszy tym samym, co tlen dla płuc”.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież