Zbliża się ostateczny czas rozliczeń podatkowych. Pamiętacie że 1% swojego podatku możecie przekaząć na rzecz organizacji pożytku publicznego? Kwestię czy w ogóle ofiarowywać kawałek swojego PITa na rzecz stowarzyszeń, fundacji i innych instyucji działających ku ogólnie postępującemu dobru pominiemy, bo to chyba oczywiste. Warto jednak zastanowić się, co zrobić aby dobrze ulokować swoje złotówki. Na przykład - co wpisać w rozliczeniu aby podatek został na Pradze - Północ?

Poniżej prezentujemy kilka działających w naszej dzielnicy organizacji, dla których wasz 1% ma ogromne znaczenie i na pewno zostanie dobrze wykorzystany.

STOWARZYSZENIE SERDUSZKO DLA DZIECI

21 lat na Pradze, to robi wrażenie. Od początku działalności Serduszko prowadzi świetlice socjoterapeutyczne oraz prowadzi szereg różnorodnych aktywności mających na celu wsparcie dzieci i młodzieży w największym stopniu narażonych na wykluczenie społeczne. Hasło "Wspieramy ludzi w rozwoju" nie wzięło się z niczego.Aby przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci w rozliczeniu wpisz
KRS 0000163383


GPAS - Stowarzyszenie Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ

Jeden z pierwszych projektów pracujący metodą streetwork, kierujący swe działania do dzieci wychowujących się na ulicy. Początkowo, wspomagani przez francuskich pedagogów ulicy funkcjonujący jako nieformalny, eksperymentalny program. Od 2001r. działający jako stowarzyszanie. Działania GPASu to przede wszystkim praca z dzieciakami "na świeżym powietrzu", jeśli więc np. spotkacie grupę niesfornej młodzieży w towarzystwie nieco starszej osoby - nie bójcie się! To prawdopodobnie streetworker ze swą grupą podwórkową!

gpas

Aby przekazać 1% podatku na rzecz GPASu, w rozliczeniu wpisz
KRS 0000021174


TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI - Praga Północ

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od ponad 90-lat prowadzi działalność na rzecz dziecka i rodziny potrzebujących opieki wsparcia i pomocy. Organizacja zastępczych środowisk rodzinnych dla dzieci osieroconych, opieka i pomoc udzielana dzieciom rodzin biednych, w tym dotkniętych bezrobociem, patologicznych, wielodzietnych, rozbitych itp. czy też działalność opiekuńczo-wychowawcza prowadzona przez terenowe placówki TPD to tylko kilka przykładów działalności Towarzystwa.

logoTPD

Aby przekazać 1% podatku na rzecz TPD Praga Północ w rozliczeniu wpisz
KRS 0000134684
dodatkowo w rubryce "Cele szczegółowe" dopisz TPD Praga Północ


KLUB ALTERNATYWNY DLA DZIECI i MŁODZIEŻY Caritas DWP

Klub Alternatywny Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej działa na rzecz dzieci i młodzieży od 2004 roku. Główną misją Klubu jest wsparcie praskich rodzin w procesie edukacji i wychowania dzieci w wieku od 7. do 18. roku życia. W świetlicy odbywają się m.in. takie zajęcia jak np. socjoterapia, plastyczno-językowe, warsztaty wokalne, komputerowe, sportowe, kulinarne etc.

Aby przekazać 1% podatku na rzecz Klubu Alternatywnego w rozliczeniu wpisz
KRS 0000225750
dodatkowo w rubryce "Cele szczegółowe" dopisz Klub Alternatywny dla dzieci i młodzieży Caritas DWP

klubalternatywny

To tylko kilka organizacji aktywnie diałających na Pradze - Północ. Więcej organizacji pożytku publicznego które możecie wspomóc znajdzienie m.in na stronie www.ngo.pl  lub www.pozytek.gov.pl

1% to niewiele, ale pamiętajmy o starym ludowym porzekadle: "grosik do grosza..." ;)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież