Podczas Festiwalu Czeolady i Słodyczy odbywa się konkurs połączony z wystawą tortów okolicznościowych wykonanych przez amatorów i hobbystów oraz zawodowych cukierników.

Co można znaleźć wśród kandydatów do mistrzowskiego tytułu? Dosłownie wszystko, począwszy od bajkowych klimatów "Niekończącej się opowieści" i przygód rodem z Doliny Muminków, przez wymyślne dekoracje w estetyce iście królewskiej, na elemencie patriotycznym kończąc.

Poniżej zaprezentowane zdjęcia konkursowych tortów nie są najpiękniejsze - wiemy. Jest takie prastare przysłowie: "grafik płakał jak obrabiał". W tym wypadku za okoliczność łagodzącą można uznać fakt iż grafik płakał z przejedzenia czekoladą, a zdjęcia niech będą dla Was zachętą aby uwiecznione na nich torty zobaczyć na własne oczy, zweryfikować rzeczywistosć, a w końcu przekonać się o wyśmienitym kunszcie wykonania tych słodkich dzieł sztuki.

Macie swojego faworyta?

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o tortach albo zamówić specjalnie dla siebie takie cudo, podajemy kontakty do niektórych autorów. 

Zuzanna Bobowska

Monika Siewert

Agnieszka Zachar

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież