Każdemu kto interesuje się modą nie trzeba przedstawiać Agnieszki Maciejak. Jej projekty można zobaczyć na wielu pokazach mody, ale nas zainteresowała z zupełnie innego powodu. Kolekcję jej strojów przeniosła w słodki świat czekolady artystka z Pracowni Rarytasów E.Wedel - Joanna Profus.

Biżuteryjna/czekoladowa zbroja
Ta misterna konstrukcja to bardziej biżuteria niż część garderoby. W całości wykonana z gorzkiej czekolady. Tors modelki odlany z czekolady białej waży ponad 30 kg. Poszczególne elementy stroju wykonywane były pojedynczo a następnie żmudnie łaczone w jedną całość.

Żakiet z płatków
Czekoladowe płatki tłoczone w skórę gekona. Każdy płatek jest misternie doklejany, co daje przestrzenny i naturalny efekt. Waga rzeźby - 20 kg. 

Suknia fala
Niezwykle cienkie płatyki gorzkiej czekolady zostały ozdobione faktórą skóry węża. Ich pomarszczenie jest tak naturalne, jakby można było ubrać się w ten strój i przejrzeć w lustrze. 

Suknia stalaktyt
Wytrwna czekolada lśni niczym lustro dzięki pokryciu 24 karatowym złotem. 

Legginsy 
Niewiarygodne, że da się je po prostu zjeść - także błyszczące elementy są jadalne. O precyzji wykonania świadczą imitacje przeszyć na poszczególnych elementach. 

Frędzelkowa kamizelka
Kilkadziesiąt godzin pracy potrzeba, aby tych tysiąc czekoladowych frędzli zamienić w suknię. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież