Na początku lipca, wraz z rozpoczęciem projektu sąsiedzkiego "Spotkajmy się na rogu", ruszył sezon na pikniki sąsiedzkie! Jednym z pierwszych pikników, które organizowała Praska Światoteka, był piknik  na Warszawskiej Strefie Rodziny Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" przy ulicy Środkowej.  

Podczas wydarzenia można było wykonać doniczkę metodą decupage i zasadzić kwiatek, żeby potem zabrać ze sobą. Pojawiło się też RadioPraga.pl, żeby zerbać historie sąsiedzkie i dowiedzieć się czy idea takich miejsc i takich imprez odpowiada sąsiadom. Wywiady prowadziła animatorka wraz z dziećmi uczeszczającymi na zajęcia do Praskiej Światoteki. 

Sąsiadka ze Środkowej: "Na Warszawską Strefę Rodziny przychodzę już od lat. Jest to świetny pomysł na spędzenie soboty i niedzieli razem z wnukami. Dzieci mają tutaj bardzo dużo atrakcji - są zabawki, można grać w piłkę albo ping-ponga, pobawić się z równieśnikami. Uważam, że to miejsce powinno być otwieranie nie tylko w weekendy, ale przez wszystkie dni tygodnia. Dla dzieci, które nie wyjeżdżają z miasta na wakacje, jest to czasem jedyną atrakcją, poza zabawą w podwórkach albo grą na komputerze w domu. Cieszę się, że mogę tu przychodzić. Zawsze spotykam kogoś znajomego, więc nie nudzę się kiedy dziecko bawi się z innymi. Są też tu opiekunki z świetlicy, które dbają o to, żeby nic nikomu się nie stało i organizują zabawy". 


Rozmowa została przeprowadzona w ramach projektu Spotkajmy się na rogu, realizowanego przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i współfinansowanego z m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież