Otwieramy drzwi Praskiej Światoteki. Miejsca otwartego, swobodnego i twórczego. Miejsca, które czeka na ciebie codziennie od poniedziałku do piątku od 14.00 do 20.00. Wpadajcie!

https://www.facebook.com/events/885514254865186/

Poniedziałek, 21 września:
Z podwórka na olimpiadę

Zakładaj dres i wygodne obuwie. Będziemy grać w piłkę, gry podwórkowe i zręcznościowe. Rozwiążemy quiz o znanych i nieznanych ciekawostkach z historii sportu, zmęczymy się na fitnessie a potem zrobimy zawody.

Wtorek, 22 września:
Moje wizje / Praskie wizje

Warsztat praskiego malarstwa wielkoformatowego. przedstaw się / namaluj to/ poznajmy się (14:00 - 16:00 /dzieci)

Praski foto spacer

Pokaż nam swoją Pragę. Przejdziemy się. Weź komórkę i USB kabel. (16:00 – 18:00 /młodzież)

Szablony i kolory

Od projektu, przez szablon do grafiki na torbie czy T­shircie. Zaprojektuj swoje logo. Bądź oryginalny. (18:00 - 20:00 / młodzież)

Środa, 23 września:
Paradne podwórka

Warsztaty teatralne w formie „prawie­że gry miejskiej” zawierające elementy akrobatyki partnerskiej, improwizacji, emisji głosu i ruchu scenicznego. Potrzebne są wygodne ubrania, które można pobrudzić! (wszyscy od 10 do ­16 roku życia (i prawie))

Czwartek, 24 września:
Warszawa od kuchni

Kuchnia warszawska ­ wspólne gotowanie i opowieść o dawnej Warszawie i jej kulinariach, konsumpcja wyprodukowanych pyszności i projekcja filmu Tima Burtona “Charlie i fabryka.

Piątek, 25 września:
Praska Światoteka zieleni się!

W ramach inicjatywy młodzieżowej finansowanej z miasta st. Warszawa młodzież ze Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci razem z Fundacją Łąka zaprasza na wspólne przekopywanie grządek i sadzenie drzew w naszym ogródku. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami na jego nazwę i szukamy bohaterów naszego zieleniaka, którzy wraz z nami będa się troszczyć o to, by szybko nie zarósł chwastami.