19 czerwca, godz. 19:30, Dom Kultury Praga
Wstęp wolny.


 

 

O Kabarecie…


Panują nad polską sceną rozrywkową od  2004 r. Uznanie publiczności zdobyli m.in. postacią̨ szalonej i zwariowanej Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Czy na co dzień też są tak zabawni?

O Kabarecie…
Pierwszy program powstał w 2004 roku pod koniec wakacji. Znalazły się w nim między innymi skecze: takie jak” Papieros”, „Młotek” czy „Gołębie”. Początkowo w składzie byli Robert Motyka i Igor Kwiatkowski, którzy występowali na scenie oraz Rafał Kadłucki, który był odpowiedzialny za techniczną stronę występów. W 2008 roku do grupy dołączył Michał Paszczyk – aktor i artysta kabaretowy związany z wrocławskim kabaretem Neo-Nówka. A z końcem 2017 roku szeregi grupy opuścił Igor Kwiatkowski.

Uznanie publiczności zdobyli postacią̨ szalonej i zwariowanej Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Postać absolutnie kultowa, której wiele wyrażeń trafiło do potocznego języka.

Paranienormalni bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury i przyrodę, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w ich żartach, natomiast konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii.

Absolutnym hitem był autorski program telewizyjny: Paranienormalni Tonight. Emitowany w TVP2 przez dwa sezony. Program został nagrodzony przez widzów w 2016 roku Telekamerą w kategorii program rozrywkowy. Oglądało go średnio 1,19 mln widzów przy udziale wynoszącym 7,6 proc. w grupie 4+ i 8,7 proc. w grupie 16-49.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież