Czy to jest projekt dla Ciebie?


  • Masz od 16 do 20 lat
  • Mieszkasz w jednej z 3 dzielnic – Praga-Północ, Praga-Południe lub Targówek
  • Chcesz określić swój cel zawodowy i zaplanować, jak go osiągnąć
Jeśli odpowiedziałeś TAK, to Open to work jest właśnie dla Ciebie!

Co zyskasz dzięki udziałowi w projekcie Open to work?

Open to work to bezpłatny projekt dzięki któremu:

  • Poznasz siebie i swoje mocne strony jako pracownika
  • Opracujesz konkretny plan na swój dalszy rozwój zawodowy
  • Otrzymasz wsparcie specjalistów w wejściu na rynek pracy
  • Przeżyjesz niezwykłą przygodę dzięki metodzie Open by Horses i warsztatom w asyście koni
Dodatkowo dla Was: koszulka Open to work, certyfikat i film-pamiątka z warsztatu Open by Horses oraz catering w trakcie dwudniowego warsztatu

Nabór: styczeń 2018 (można zgłaszać się już w grudniu)

Mamy 14 miejsc.

ROZKŁAD JAZDY OPEN TO WORK

Rozmowa z psychologiem i doradcą zawodowym (1 godzina)

Czas: styczeń – marzec 2018

Jest to pierwsze spotkanie w projekcie, dzięki któremu wszyscy lepiej się poznamy. Spodziewaj się pytań, jakie masz doświadczenia z pracą, jaka jest Twoja wymarzona praca, co szczególnie lubisz robić i co najlepiej Ci wychodzi. Będziecie także rozmawiać o Twoich planach na przyszłość i celach zawodowych, które sobie stawiasz. Ważne: Opowiedz nam o tym, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Zebrane podczas tej godziny informacje posłużą nam do tego, aby jak najlepiej przystosować dalsze działania do Twoich potrzeb. Im więcej i dokładniej nam powiesz, tym lepiej to zrobimy.

Dodatkowa możliwość – spotkanie z Twoimi bliskimi (1 godzina)

Czas: styczeń – marzec 2018

A może jest ktoś bliski w Twojej rodzinie lub otoczeniu – mama/tata/opiekun prawny, dziadek/babcia lub rodzeństwo, a może najbliższy przyjaciel/przyjaciół czy chłopak/dziewczyna – kogo chcesz włączyć do działań w tym projekcie? Mamy taką możliwość! Możemy zaprosić go na godzinne spotkanie i – poprosić o zgodę na Twój udział w projekcie, pomoc w jego trakcie, przekazać mu coś ważnego od Ciebie, jeśli będziesz tego chciał. Wszystko po to, żeby pomóc Ci jak najwięcej skorzystać z naszej oferty.

Warsztat Open by Horses

Czas: 24-25 marca 2018

Te 2 dni spędzimy w grupie wszystkich zakwalifikowanych uczestników. Będziemy wykonywać różne nietypowe zadania w ośrodku jeździeckim pod Warszawą. Naszymi trenerami będą… konie. No dobrze,  nie tylko. Większość zadań będziemy jednak wykonywać w towarzystwie tych zwierząt na hali, a później omawiać je z trenerami na sali szkoleniowej. Pewnie zastanawiasz się teraz, czego możesz nauczyć się od konia…Owszem, można.

Konie mają bardzo wyczulone zmysły (np. potrafią zobaczyć mikroruchy twarzy, a nawet oddech). Poprzez swoje reakcje na nasze zachowania (np. ucieczkę, odsunięcie się, podejście, pójście za nami) udzielają nam informacji, jak się porozumiewamy. Czy wykonując wspólne zadania mamy jasno postawiony cel? Jak reagujemy na sytuacje nietypowe? I jeszcze wiele innych. Świetna przygoda i dużo ciekawych odkryć na swój własny temat w niezwykłej scenerii. Codziennie na miejsce warsztatu i z powrotem dowieziemy Was busem.

Sesjach doradztwa (do 4 godzin)

Czas: marzec-czerwiec

Te spotkanie z psychologiem i doradcą zawodowym pozwolą Ci opracować bardzo konkretny plan, jak osiągnąć Twoje cele zawodowe. Specjaliści pomogą Ci wspólnie zdecydować, jaką pracę warto wybrać i jakie powinny być kolejne kroki. Podpowiedzą Ci również, jak się motywować, żeby Ci się chciało działać na rzecz Twojego celu, a także gdzie szukać wartościowych szkoleń czy dodatkowego wsparcia. To, jak przebiegną te sesje, w dużym stopniu zależy od Ciebie. Plan, który powstanie, będzie Twoim planem, gotową mapą, co robić dalej.

Chcesz z nami pracować nad swoim rozwojem zawodowym?

Przyjdź. Napisz. Zadzwoń.

Centrum Młodych, Inżynierska 1/79

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 799-960-000