Projekt „Kluby przyjazne Rodzinom” to oferta bezpłatnych zajęć skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat, zamieszkałych na terenie Dzielnicy Praga Północ.

„Kluby przyjazne Rodzinom” to miejsca, gdzie rodzice mogą przyjść z małymi dziećmi, napić się herbaty z innymi rodzicami, spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze, podzielić się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami dnia codziennego, zasięgnąć porady specjalistów, skorzystać z infrastruktury przystosowanej do potrzeb maluchów, wspólnie pobawić się, atrakcyjnie spędzić czas poza domem, poznając inne rodziny oraz zapewniając swoim pociechom zrównoważony rozwój.

W klubach będą odbywały się zajęcia:

Zajęcia muzyczne: polegające na wspólnym śpiewaniu i graniu na instrumentach muzycznych, edukacji muzycznej z zadaniami ruchowymi. Wspomaganie rozwoju muzycznego dziecka już na wczesnym etapie jego życia, co przyczyni się do rozwoju umiejętności płynnego mówienia, poprawnej motoryki, koncentracji oraz pozytywnych relacji społecznych. Część zajęć będzie zawierała elementy muzykoterapii dla dzieci w wieku 2-6 lat.

Zajęcia twórcze: Mają wpływać na kształtowanie wyobraźni, oddziaływanie na różnego rodzaju percepcje: dotykową, smakową, wzrokową, słuchową i zapachową oraz stymulować zrównoważony rozwój dziecka.

Zajęcia kulinarne: to cykl warsztatów edukacyjno-kulinarnych, które rozwijają̨ zdrowe nawyki żywieniowe i tworzą̨ więzi rodzinne. Dowiesz się co warto jeść o danej porze dnia, jakie produkty spożywcze wzmacniają nasze zdrowie. W praktyce nauczysz się przyrządzania łatwych, tanich, a co najważniejsze zdrowych dań. Program warsztatów jest autorski i opiera się̨ na najnowszych zaleceniach światowych autorytetów w dziedzinie odżywiania, promocji zdrowia oraz medycyny.

Zajęcia sportowe: Mają na celu zaktywizować, zachęcić do zdrowego trybu życia, kształtować prawidłowe nawyki ruchowe w życiu codziennym, stymulację i rozwój dziecka oraz propagować współpracę w grupie (zarówno dorosłych, jak i dzieci), integrują grupę. Pobudzają ekspresję i wyobraźnię, pozwalają dzieciom i dorosłym na doświadczenie radości i satysfakcji z twórczego obcowania z muzyką i ze sobą nawzajem. Część zajęć realizowana jest z wykorzystaniem korektywy dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Wspólne wyjścia: Animacje na podwórkach, placach zabaw, w parkach – celem takich wyjść będzie zarówno integracja klubowiczów, jak również nauka spędzania wspólnego czasu na powietrzu. Planujemy zorganizowanie wspólnych pikników, spacerów i wycieczek rowerowych.

Zadbana Mama – Zadowolona Mama: Warsztaty z zakresu zdrowia i urody. Podążamy za potrzebami mam przekazując im umiejętności wizażu, stylizacji, zdrowego ruchu. Warsztaty odbędą się z udziałem specjalistów z danych dziedzin.

Przedsiębiorczość w Działaniu: Nauka praktycznego planowania, zbierania informacji, elastyczności, oceny efektów, zarządzania czasem, planowania budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia kuchni domowej, organizowania zajęć, kierowania grupą osób i innych dzięki aktywnemu tworzeniu klubów.

Język obcy w zabawie: To proste wprowadzanie języków obcych np. angielskiego w zabawie z dziećmi, z wykorzystaniem codziennych czynności i sytuacji zabawowych. Celem jest osłuchanie się dzieci z językiem obcym, co pozytywnie wpływa na rozwój funkcji językowych, poznawczych.

Przestrzeń dla pary: Rodzice będą mogli wspólnie spędzić czas (bez dzieci) by wzmacniać podsystem rodzicielski. Będą organizowane wyjścia na kręgielnie, różne formy sportowe, rekreacyjne, a także spotkania w gronie par na terenie klubów np. ze wspólna kolacją. W trakcie wyjść Kluby zapewniają opiekę dla dzieci.

Pomoc specjalistyczna: Dodatkowo oferujemy możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji pedagogicznych, wychowawczych, jak również psychologicznych, logopedycznych, neurologopedycznych, terapii indywidualnej i par. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach umiejętności wychowawczych oraz w grupach rozwojowych.