Kolejny weekend festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA odbędzie się 19 i 20 sierpnia. Tym razem, Trupa Teatralna Warszawiaki przeniesie nas w klimat dawnej Warszawy. Odbędzie się też koncert November Project w formule silent concert. Co jeszcze czeka nas na Ząbkowskiej?

W sobotnie popołudnie odbędzie się fest koncert przebojowej i wyjątkowej ferajny. Warszawiaki wystąpią po prawej stronie Wisły po raz pierwszy od wydania albumu Szemrane/Zakazane. A zaintrygowani folklorem będą mogli wziąć udział w warsztatach gwary warszawskiej w niedzielne popołudnie.

Wieczorami w Ogrodzie Ząbkowska odbędą się koncerty duetów. Bielas & Kinior zakończą festiwal w sobotę, a w niedzielę posłuchamy Kiniora & Makaruka. Po raz kolejny odbędzie się koncert w formule silent concert, tym razem grupy November Project. Zespół to muzyczny ewenement. November Project tworzą bowiem ludzie, którzy udowadniają, że w muzyce nie ma żadnych barier. Sami nazywają siebie „gromadą wesołych nieboraków grających dziarskie reggae”. W 11-osobowym składzie większość stanowią niepełnosprawni, którzy poznali się na warszawskich Jelonkach w ośrodku terapeutycznym na zajęciach z muzykoterapii.

W niedzielę spacer "Praskie salony literackie, żebro noblisty i poetycki ślub” poprowadzi związana z dzielnicą poetka, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie, Dorota Ryst.

Również w niedzielę posłuchamy wyjątkowego koncertu dla dzieci i dorosłych. Budyń Julka Tuwima to muzyczna opowieść o dzieciństwie ulubionego poety dzieci. Teksty piosenek - współczesne interpretacje wierszy Tuwima, napisali znakomici dziecięcy poeci. Autorem muzyki jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz, gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z zespołów Pogodno oraz Babu Król. Gościnnie wystąpią m.in. Czesław Mozil oraz Joanna Ewa Zawłocka.

Ponadto odbędą się warsztaty florystyczne, artystyczne, warzenia piwa, kulinarne, naukowe, a także tworzenia własnej pasieki. Więcej informacji na www.otwartazabkowska.pl.

OTWARTA ZĄBKOWSKA organizowana jest od 2015 r. w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego w Warszawie z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi. Festiwal zaplanowano na lipiec i sierpień.

Ruch drogowy na ul. Ząbkowskiej zostanie zamknięty o północy z piątku na sobotę (z 18 na 19 sierpnia). Ponownie samochody wrócą tu w poniedziałek, 21 sierpnia. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Wydarzenie tworzą organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Hokuspokus, Stowarzyszenie My, Warszawskie Bractwo Bartne, Fundacja Zmiana oraz aktywiści i społecznicy prascy.

 

Co to jest Zintegrowany Program Rewitalizacji?
Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się na prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku. Na ten cel do 2022 roku ratusz przeznaczy 1,4 mld zł. Zmiany na tym obszarze zachodzą już od 10 lat. Muzeum Warszawskiej Pragi, zmodernizowany Teatr Powszechny i Teatr Rampa, Stadion Narodowy, węzły komunikacyjne, a przede wszystkim II linia metra dały impuls do dalszych zmian w tej części miasta. Od końca września 2016 roku działa już Centrum Kreatywności Targowa. Natomiast od grudnia – Centrum Młodych przy ul. Inżynierskiej. Trwa rozbudowa II linii metra o kolejne stacje. Modernizacje budynków i zasady ich funkcjonowania zawsze konsultujemy z mieszkańcami. Tak było m.in. w przypadku wspólnej przestrzeni w międzypokoleniowej kamienicy przy ul. Stalowej 29, czy też z programem Centrum Kultury Nowa Praga, które będzie mieścić się w pałacyku Konopackiego. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i integrujące mieszkańców. Wszystko w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Sztuki i Społeczności „Miasto Szczęśliwe”.

Wpadnijcie na Pragę. SPOTKAJMY się na OTWARTEJ ZĄBKOWSKIEJ.

Więcej informacji: www.otwartazabkowska.pl i Facebook/OtwartaZabkowska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież