Już w najbliższy weekend - bo 7 i 8 maja - w Domu Kultury Zacisze na Targówku, będziemy mogli zobaczyć XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora to ważne wydarzenie, które prezentuje artystyczne programy aktywnych Seniorów z całej Polski warszawskiej publiczności i jurorom. Nie zabraknie śpiewu chóralnego, a także repertuaru rozrywkowego. Przywołamy zapomniane melodie regionalne, ludowe oraz zaprezentujemy dawkę dobrego humoru. Obok przedstawicieli z wielkomiejskich ośrodków kultury zobaczymy seniorów z małych odległych miasteczek, a czasami i wsi. Po raz pierwszy usłyszymy chór Uścisk Dłoni z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brześciu na Białorusi.

Różne są motywacje do występów na zaciszańskiej scenie. Seniorzy odnajdują tutaj swój świat potrzeb, marzeń i ambicji, są bardzo emocjonalnie zaangażowani – mówi Joanna Rawik. Nowi wykonawcy pragną wystąpić w stolicy przed profesjonalnym jury, inni, którzy występują po raz kolejny chcą sprawdzić, czy udało im się dokonać znaczących zmian w repertuarze, a przede wszystkim czy podniósł się poziom ich występów.

Prof. Krzysztof Kusiel-Moroz podkreśla, że jury zawsze marzy o wykonaniach wrażliwych, ukazujących dbałość o szczegóły tekstu, o piękno brzmienia ludzkiego głosu i jego współgranie z instrumentami. Piękno pozwalające przekazać słuchaczowi nie tylko dźwięk, ale i zawarte w nim emocje.

Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora jest organizowany po raz czternasty przez Dom Kultury Zacisze. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, prestiżowy i widowiskowy. Cieszy się ogromną popularnością publiczności i uznaniem wśród seniorów z całej Polski i zagranicy.

W skład jury wchodzą wybitne osoby ze świata muzyki: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – przewodniczącym, Joanna Rawik, prof. zw. dr hab. Waldemar Górski, którzy szczególnie zwracają uwagę na wysoki poziom muzyczny wykonawców, emisję głosu, brzmienie zespołu jako całości, ogólny wyraz artystyczny, wartość literacką tekstów, a także jakość prezentacji scenicznej.

Dodajmy, że w Festiwalu biorą udział  tylko amatorskie (osoby śpiewające hobbystycznie, niezawodowo) chóry, kabarety i zespoły seniora działające przy domach kultury, klubach osiedlowych, klubach seniora, parafiach, itp.

Więcej: https://www.facebook.com/events/854562764671825/

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3020

002 18001 3 Chór Ursynowskiego UTW -Ursynovia cantabile

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież