Drużyna footballu amerykańskiego Crusaders Warszawa rozpoczyna rekrutację do drużyny na sezon 2015. Spotkania odbędą się 16 i 23 listopada na hali DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7 w Warszawie. Rejestracja rozpocznie się o godzinie 18:00, a rekrutacja trwać będzie od 19:00 do 21:00. 

Mecze footballu amerykańskiego są imponującym widowiskiem, porywającym tłumy kibiców. W footballu amerykańskim liczy się siła i spryt. Każdy zawodnik - szczupły, w rozmiarze XXXL, mierzący 150cm czy 200cm wzrostu może okazać się kluczowy. Football amerykański jest sportem dla każdego. Najstarszy zawodnik Crusaders Warszawa ma 42 lata, najmłodszy 16 lat, najwyższy mierzy 205cm, a najniższy 165cm. Najlżejszy waży 67kg, najcięższy 155kg. "Zatem nie ważne, czy jesteś szybki i zwinny lub ciężki i silny - znajdziemy dla ciebie odpowiednie miejsce na boisku. Przyjdź i sprawdź się!" - mówi Marcin Miszczak, prezes i zawodnik drużyny Crusaders Warszawa.Rekrutację do drużyny Crusaders przeprowadzi doświadczona i wykwalifikowana kadra, która sprawdzi podstawowe zdolności motoryczne adeptów: szybkość, zwinność, siłę i koordynację ruchową. Przychodząc na spotkanie, nie trzeba znać zasad gry. Należy zabrać ze sobą sportowy strój i obuwie oraz butelkę wody. Sezon 2014 zakończył się dla Crusaders wielkim sukcesem - drużyna ukończyła sezon zasadniczy z pięcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką, a w barażach wywalczyła awans do I ligi footballu amerykańskiego (PLFA I). Teraz Crusaders chcą poszerzyć swoje szeregi i szukają nowych zawodników. Już dziś rozpocznij swoją przygodę z footballem amerykańskim w oddziałach Crusaders.

Klub Crusaders Warszawa został założony w czerwcu 2012 r. przez kilkunastu pasjonatów footballu amerykańskiego. W lipcu tego samego roku przeprowadzono nabór do drużyny, który wyłonił pierwszych pięćdziesięciu zawodników. Do tej pory w drużynie grało blisko 100 zawodników, a obecny skład liczy 70 osób.

Na sukces Crusaders Warszawa, oprócz zawodników, składa się także doświadczony sztab szkoleniowy. Trener Mark Garza może pochwalić się 23-letnim doświadczeniem jako trener footballu amerykańskiego. Zdobywał doświadczenie wielu krajach Europy, jak i w USA. Prowadził takie drużyny, jak Helsinki Wolverines, Cagliari Crusaders, Leipzig Lions. Asystenci trenera Patryk Matysiak (koordynator defensywny) oraz Piotr Matyjasek (koordynator ofensywny) zdobywali doświadczenie jako zawodnicy Crusaders Warszawa, a następnie uzyskali licencję trenerską i doskonalili swoje umiejętności trenerskie pod skrzydłami trenera Miguela Oquendo.

Poza występami w PLFA II oraz PLFA 8 Crusaders Warszawa aktywnie uczestniczą w sportowym i kulturalnym życiu Warszawy i okolic. Drużyna stawia sobie za cel promocję footballu amerykańskiego oraz aktywnego trybu życia.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapisać się przez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1B2Xz9cVKFZbwjEqwF15LcAQXNHqw6aE0OshhxR2QpdY

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież