Już za dwa tygodnie, od 20 do 28 września, w Kinach Iluzjon i Praha KINO W TRAMPKACH zaprezentuje  ponad 50 filmów z różnych stron świata.

Wśród festiwalowych premier: zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2014 „Fort”  Avinasha Arun, laureat Głównej Nagrody Dziecięcego Jury MFF w Zlinie 2014 „Boys”  Mischy Kamp, doceniony ponad 15 nagrodami na różnych festiwalach na świecie „Twoje piękno nic nie znaczy” Hüseyina Tabaka,  zdobywca Złotego Pantofla na MFF w Zlinie 2014 „Wielka podróż Ren Xing” Phillippe’a Muyla. Filmem otwarcia KINA W TRAMPKACH jest film „Misja: Gwiazda” Martina Miehe-Renarda.

Po raz pierwszy KINO W TARMPKACH pokaże filmy dokumentalne. W sekcji Fokus na Dokument będzie można zobaczyć  animowany dokument, zdobywcę Nagrody Publiczności na MFF w Annecy 2012, „Kolor skóry: miodowy” Junga i Laurenta Boileau  oraz zestaw krótkich filmów dla dzieci od 9 lat. 

Swoje „Dziecięce Olśnienia” zaprezentuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke. 

„Rozmowy o dorastaniu” to seria spotkań z ekspertami i myślicielami, z którymi młodzież będzie mogła porozmawiać, których będzie mogła posłuchać i którym będzie mogła się sprzeciwić. Wśród gości „Rozmów o dorastaniu” znajdą się m.in. dr Agnieszka Graff, prof. Robert Piłat. Częścią tych spotkań będą również warsztaty prowadzane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka na temat granic wolności i wyrażania siebie.

KINO W TRAMPKACH to filmy i liczne wydarzenia towarzyszące. Festiwal zaprasza młodych widzów do wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach i wystawach. Wraz z Agnieszką Kruk będzie można poznać tajniki pisania scenariuszy, Studio Master Film zaprasza na warsztaty dubbingowe, Daria Kopiec zaprezentuje techniki  tworzenia filmów animowanych, z kolei Monika Supruniuk i Katarzyna Waletko przeniosą uczestników warsztatów „Polak potrafi!” do początków kinematografii.

Podczas Festiwalu odbędzie się jedyny w Warszawie, przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka nowej serii „Star Wars Rebelianci”. Wyjątkowym gościem, choć nie przyjedzie do nas osobiście, będzie Kaczor Donald. Będziemy świętować 80 lat śmiechu i istnienia kultowej postaci.  Festiwal zaprezentuje filmy z początku kariery Donalda, ale również te z ostatnich lat.

We foyer kin Iluzjon i Praha będzie można zobaczyć wystawy: "Kadry ze Świata - Podróże Okiem Polaków” oraz  20 - lecie komiksów z Donaldem.

Anna Wróblewska i Jerzy Armata podczas autorskiego spotkania opowiedzą o książce „Polski film dla dzieci i młodzieży”.

Szczegóły na stronie: www.kinowtrampkach.pl oraz Facebook.com/kinowtrampkach

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież