Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu TUPRAGA WAW PL to przede wszystkim ścieżka rozwoju osobistego. Wychodząc z założenia, że każdy ma coś do powiedzenia postaramy się pomóc młodym ludziom w przełożeniu myśli, uczuć, marzeń i wyobrażeń na teksty, zdjęcia, filmy. Pomożemy temu co osobiste i niepowtarzalne nadać formę, która pozwoli młodzieży zaistnieć w przestrzeni publicznej. Nie kształcimy do zawodu dziennikarza, raczej zachęcamy do podsycania w sobie zadziwienia światem, zainteresowania ludźmi, zadawania pytań i konsekwencji w poszukiwaniu odpowiedzi.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania i spróbowania swoich sił w dziennikarstwie prasowym, internetowym, fotografii, przygotowywaniu materiałów filmowych i radiowych. Na drodze zdobywania dziennikarskich szlifów będą także piąć się po szczeblach awansu, aby uzyskać legitymację dziennikarską i uzyskiwać coraz większą autonomię w przygotowaniu i publikacji materiałów.

Grupa dziennikarska będzie odpowiadać za zewnętrzną komunikację całego projektu prowadząc portal internetowy. Portal będzie pełnił dwie zasadnicze funkcje: a) konsolidacyjną, informacyjną i interwencyjną dla mieszkańców Pragi Północ b) społeczno- kulturalną. Na portalu umieszczane będą teksty dotyczące m.in. historii Pragi, ludzi z nią związanych, organizacji społecznych działających na jej obszarze. Pojawiać się będą zapowiedzi imprez i wydarzeń kulturalnych, recenzje spektakli teatralnych, filmów, płyt, książek.

Uczestnicy zajęć dziennikarskich będą mogli również spróbować swoich sił w prowadzeniu radia internetowego – zbudowanego na matrycy rozgłośni eterowej – www. radiopraga.pl. Młodzi dziennikarze będą przygotowywać wiadomości, reportaże interwencyjne, audycje „na żywo”, montować materiały, zajmować się marketingiem i PR-em stacji.
Autorzy wyróżniających się tekstów prasowych dostaną szansę publikacji w wydawanym przez realizatora modułu dziennikarskiego – Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci – kwartalniku społeczno – kulturalnym Zupełnie Inny Świat. Pismo dystrybuowane jest w całym kraju poprzez sieć EMPiK.

Osoby szczególnie zainteresowane twórczością filmową dostaną wsparcie merytoryczne i sprzętowe do przygotowania własnego filmu, który będzie miał szansę zaistnieć na organizowanym przez Stowarzyszenie Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych Nowa Perspektywa.

Jeżeli czujesz, że masz coś do powiedzenia, albo jeżeli bardzo chcesz coś przekazać, ale nie za bardzo wiesz jak to zrobić, albo po prostu jeżeli chcesz milo i pożytecznie spędzić czas zapraszamy na zajęcia dziennikarskie w ramach projektu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież