W 2013 roku w ramach projektu TUPRAGA WAW PL odbyły się warsztaty wspierające uczenie się dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 127 i Gimnazjum nr 30 w Warszawie.

Warsztaty w SP 127: Uczniowie z 4 klas V i VI uczestniczyli w 5-godzinnych warsztatach, na których zastanawiali się, po co ludzie się uczą, poznawali czynniki ułatwiające naukę, rozpoznawali własny styl uczenia się, a także poznawali mnemotechniki: skojarzenia, metodę historii i pierwsze litery.

Warsztaty w Gim. 30: Uczniowie z trzech klas III uczestniczyli w trzech 3-godzinnych warsztatach, podczas których identyfikowali własną motywację, określali swój cel, diagnozowali własny styl uczenia się, poznawali mnemotechniki: uczyli się trudnych słów za pomocą skojarzeń, tworzyli własne mapy myśli, zapamiętywali listę słów metodą łańcuchową.
 
Zajęcia „Czy to prawda?”
Pod koniec listopada 2013 roku rozpoczęły się warsztaty edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Q Zmianom w świetlicach socjoterapeutycznych, których celem jest rozwój zainteresowań naukowych. W świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy pl. Hallera i Klubie Alternatywnym dla dzieci i młodzieży  Caritas DWP odbyło się łącznie 5 spotkań.
Na zajęciach dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych umożliwiających lepsze poznanie się, ćwiczeniach rozgrzewających mózg, rozwiązywały logiczne zagadki i łamigłówki, a także wykonywały i obserwowały proste eksperymenty, m.in: gumowe jajko, którego skorupka rozpuściła się w occie, wulkan z wody sody i octu, podgrzewanie balonów (wypełnionego powietrzem i wodą).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież