Dom Kultury Praga obchodzi w listopadzie 15. Urodziny.  Z tej okazji instytucja zaprasza do świętowania swoich dorosłych sympatyków – na koncert Młynarski Plays Młynarski, lampkę szampana, kawałek tortu, wspólne malowanie i trochę sentymentalnych wzruszeń. Młodszym sympatykom proponuje koncert Raz, dwa, trzy... śpiewasz Ty! - z największymi polskimi przebojami dla dzieci, strefę zabaw i animacji, pokazy cyrkowe, konkursy z nagrodami.

17.10.2017 / piątek / godz. 18:00 / wstęp - wejściówki
koncert / tort / „smaki-kulturomaki”
KONCERT MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI
Koncert poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego, który kochał wielobarwność w muzyce, sztuce, w życiu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk.
Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk (m.in. Gaba Kulka, Warszawskie Combo taneczne, Ballady i Romanse) i Piotr Zabrodzki (m.in. Mitch & Mitch, Warszawskie Combo taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa).
Jan Młynarski o projekcie: „Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem.“
Po koncercie na gości czeka tort, lampka szampana i odrobina artystycznych wyzwań.

18:10.2017 / sobota /  godz. 15:15 / wstęp wolny
Koncert/ Kinder Bal / Animacje / Tort
W programie m.in.: koncert "Raz, dwa, trzy... śpiewasz Ty!". Razem z zespołem SONANTO najmłodsi zaśpiewają największe polskie przeboje dla dzieci, z repertuaru m.in. Majki Jeżowskiej, Jerzego Wasowskiego, Natalii Kukulskiej, Zbigniewa Wodeckiego, zespołu "Fasolki" czy musicalu Akademia Pana Kleksa. W czasie koncertu, pojawią się m.in. takie utwory, jak: "Kaczka dziwaczka", "Kolorowe dzieci", "Na cztery i na sześć", "Mydło lubi zabawę", "Kundel bury" czy "Boogie Woogie"! Po koncercie organizatorzy zapraszają na Kinder Bal z zabawami, konkursami z nagrodami. Na milusińskich czekają  kreatywne zabawy cyrkowe - cyrkowe sztuczki, nauka żonglowania, wirujące talerze, kreatywne zabawy plastyczne, malowanie buziek.

Informacja: Katarzyna Sajewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 725 060 005

Dom Kultury „Praga”
w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy


  1. Dąbrowszczaków 2, 03-474 Warszawa
    www.dkpraga.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (22) 618 41 51
FB: tupraga / Instagram: tupraga

 

O DK PRAGA

 

„Nie ma jak w domu kultury”. To myśl przewodnia, na której DK Praga opiera swoje działania. Chce widzieć siebie jako przyjazną, otwartą przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku.

Przez 15 lat DK Praga się zmieniała. Obecnie instytucja przede wszystkim edukuje poprzez sztukę, realizuje działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym. Szuka profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój swoich podopiecznych, także tych z niepełnosprawnościami. Stawia na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. Mieszkańcy Pragi są tu najważniejsi, a program edukacyjny i kulturalny dopasowany jest do ich potrzeb. Aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworzy życie kulturalne dzielnicy.

Instytucja proponuje wachlarz ponad 60 różnorodnych zajęć artystycznych, poszerzony o wydarzenia cykliczne i okazjonalne, m.in. koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania, pokazy naukowe. Po niedawnym remoncie infrastruktura budynku została wzbogacona także o otwartą kuchnię, w której można prowadzić warsztaty kulinarne i wspólnie gotować – jak w domu… Dla uczestników oferty domu kultury przygotowano również punkt informacyjny, wygodną „poczekalnię”, a dla osób z niepełnosprawnościami podnośnik. Nową przestrzenią jest także  Miejsce Aktywności Lokalnej, udostępniane każdemu, kto zechce wypełnić je aktywnością twórczą, przy wsparciu organizacyjnym instytucji.

Obecnie w zajęciach stałych bierze udział ponad 800 osób miesięcznie.

Dom Kultury Praga działa także poza siedzibą. Poza wydarzeniami także w Muszli Koncertowej jako inicjator i organizator społecznego Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (al. Solidarności 55), w okresie letnim -  realizuje na jego terenie rodzinne plenery, potańcówki i warsztaty artystyczne.

Trochę cyferek…

Dom Kultury Praga jest samorządową instytucją istniejącą od 2002 r. Znajdujemy się przy ul. Dąbrowszczaków 2 -  w kamienicy, którą wybudowano w latach ‘50. Działamy na 4 piętrach budynku o powierzchni zaledwie 800 m². W 13 niedużych pomieszczeniach wytrwale organizujemy przestrzeń przeznaczoną do pracy twórczej mieszkańców. Drzwi naszego domu są otwarte dla warszawiaków przez ok. 70 godzin w tygodniu. Obecnie 13 pracowników i ponad 50 animatorów organizuje lokalnej społeczności możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze. Odwiedzić nas może każdy bez względu na wiek (dziś najmłodszy uczestnik zajęć liczy zaledwie 0,2 lata, a najstarszy ma ich 92).

ZAJĘCIA STAŁE

Dom Kultury „Praga” prowadzi stały program zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, językowych i interdyscyplinarnych dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Działają tu dwie grupy Młodzieżowej Formacji Tanecznej i trzy grupy teatralne: „Teatr Niepamięci” dla seniorek, terapeutyczny Teatr OD-NOWA skupiający osoby z niepełnosprawnościami oraz Teatr dla Nastolatek. Powstały także dwa kluby: Klub Malucha i Miejsce Aktywnego Seniora (MAS), w którym seniorzy sami decydują o tym, co chcą razem robić. W domu kultury można również pośpiewać w Chórze „Tonika”, zespole SENIORiTA” czy też w Studio Piosenki.  W nowym roku kulturalnym listę zajęć uzupełniają zajęcia radiowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia z programowania i robotyki, Sensoplastyki dla maluchów, pakiet zajęć usprawniających dla seniorów (gimnastyka i trening pamięci). Dużym zainteresowaniem cieszą się bezpłatne zajęcia z produkcji muzyki od podstaw, zajęcia syntezatorowe i realizacji dźwięku.

Zapisy prowadzone są  przez cały rok.

 

 

 

 

WYDARZENIA CYKLICZNE:

teatrzyki dla dzieci – edukacyjne spektakle rozwijające wyobraźnię młodych odbiorców, przekazujące proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.

Praskie Spotkania z Gwiazdą - cykl spotkań z najwybitniejszymi artystami polskich scen teatru, opery, estrady i kabaretu, podróżnikami, sportowcami, osobowościami ze świata kultury i mediów.

Sobota w Domu… COOLtury – pełne ciekawostek naukowych z różnych dziedzin rodzinne warsztaty prowadzone przez Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy.

Muzyczna niedziela - niedzielny cykl koncertów rodzinnych wraz z warsztatami poświęcony muzyce

Pstryk – comiesięczne międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne dla miłośników podpatrywania świata przez obiektyw.

Zima w mieście, Wakacje z kulturą – cykl edukacyjnych zajęć dla dzieci w wieku 6-12 lat, spędzających ferie i wakacje w mieście. Dla grup zorganizowanych i osób  indywidualnych.DK Praga działa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00, a w wybrane soboty i niedziele – w godzinach imprez.

Pełna  informacja o zajęciach i wydarzeniach – na www.dkpraga.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież